Sprzątanie świata i piknik rodzinny 2021

Fundacja Green Planet 2050 we współpracy z firmą Euro Eko Polska, w dn. 18 września 2021 r. świętowała 28 Akcję Sprzątania Świata. Pomimo niesprzyjającej pogody, w deszczu i wietrze byliśmy zdeterminowani, aby uporządkować obszar na skraju lasu, obok drogi powiatowej prowadzącej z miejscowości Zagrody w kierunku Piekoszowa, gdzie znajduje się pomnik upamiętniający bitwę w Szewcach, jaką stoczyły niegdyś tutaj oddziały partyzanckie z Niemcami w 1944 r.

Istotnym elementem dla Nas była satysfakcja z tego, że mogliśmy chociaż w niewielkim aspekcie zadbać o nasze środowisko. Podczas zbierania zauważyliśmy niestety, że większość odpadów pochodziła z gospodarstw domowych, co pokazuje z jaką premedytacją niszczona jest nasza planeta. Uważamy, że każdy z nas powinien zrobić coś dobrego dla naszej Zielonej Planety.

Dodatkowo w ramach akcji zorganizowany został piknik rodzinny dla osób biorących udział w sprzątaniu oraz rodzin z dziećmi. Każdy mógł ogrzać się przy ognisku, zjeść i wypić coś ciepłego, natomiast najmłodszym uczestnikom czas umilała animatorka.