KONKURS EKOLOGICZNY „Dolej olej”

Aktualizacja: Informujemy, że termin zgłoszeń został wydłużony do 31.01.2023.

Fundacja Zrównoważonego Rozwoju GREEN PLANET 2050 ogłasza konkurs ekologiczny „Dolej Olej – Zużyty Olej Zbieramy i Środowisku Pomagamy!” Jest on skierowany do wszystkich szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego.

W ramach konkursu uczniowie podejmują się zebrania jak największej ilości zużytego oleju roślinnego i przyniesienie go do szkoły w wyznaczonym terminie. Po zakończeniu konkursu zebrany olej zostanie wykorzystany po raz drugi, do produkcji biopaliwa.

Zużyty olej z gospodarstw domowych zazwyczaj jest wylewany do kanalizacji co często  powoduje zatykanie się rur i awarie sieci kanalizacyjnych. Inną alternatywą jest wrzucanie oleju do kosza lub wylewanie do gruntu, co prowadzi do zanieczyszczenia i degradacji gleby.

Spośród wszystkich uczestników konkursu zostaną wyłonione 3 klasy, które zbiorą największą ilość zużytego oleju roślinnego. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

  • I miejsce – wyjazd do Centrum Nauki Kopernik,
  • II miejsce – wyjazd do Centrum Nauki WOMAI,
  • III miejsce – wyjazd do Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

Dodatkowo uczniowie 3 zwycięskich klas otrzymają zestawy butelek filtrujących Dafi.

Ponadto dla 10 szkół, które zbiorą największą ilość zużytego oleju roślinnego przewidziana jest lekcja ekologii, a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają gadżety ekologiczne.

Szczegóły na temat udziału w konkursie można znaleźć w regulaminie.

Chcemy wspólnie budować świadomość ekologiczną wśród najmłodszych, zachęcamy do udziału w konkursie!